לחצו כאן כדי לתרום לאגודה ולהצעת שיתופי פעולה

אודות האגודה

הסיפור שלנו

אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל הוקמה בשנת 2014 במטרה לגייס משאבים הנדרשים לשיקומם של כ- 60,000 פצועי צה"ל במדינה, להעמיק את המודעות והמחויבות של הציבור הישראלי וליצור שותפות אמיתית בין המגזר העסקי והציבור לפצועי צה"ל. אגודת הידידים מהווה גורם משמעותי בהובלת מיזמי שיקום ייחודיים המסייעים לכל פצוע לחזור למעגל החיים ואחראית לגייס את המשאבים הנדרשים להמשך שיקומם.

בראש אגודת הידידים עומד בהתנדבות יושב הראש עדי שטראוס ויחד עימו נבחרת מגוונת של דמויות מובילות במשק הישראלי הפועלים לאורך השנה כולה לטובת פצועות ופצועי צה"ל ומקדמים פרויקטים שיקומיים ומגוונים, המסייעים לפצועים בתהליך השיקום ובחזרתם למסלול חיים פעיל ומלא כאזרחים תורמים בחברה הישראלית. הפרויקטים אותם מפעילה אגודת הידידים מלווים את הפצועים לאורך זמן, תוך ליווי אישי התומך את תהליך השיקום הכללי אותו הם עוברים. כלל הפרויקטים נמדדים במחקרי הערכה חיצוניים ויעילותם נבדקת. בכל פרויקט מתהווה קהילה אשר הופכת להיות מקשה אחת ובסיומו הופכת להיות קהילת בוגרים מגובשת וייחודית אשר מממשת, הלכה למעשה, את חזון האגודה. מעבר לפרויקטים מהווה האגודה גוף תומך כללי לצרכיהם הייחודים של הפצועים ומסייעת לארגון נכי צה"ל בעשייתו היומיומית בבתי הלוחם ומחוצה להם.

אגודת הידידים מהווה מנוף צמיחה לפעילות השוטפת של ארגון נכי צה"ל ולמען חבריו מתוך ההכרה בעובדה שנושא הסיוע לנכי צה"ל נמצא בקונצנזוס ובלבו של כל יהודי בישראל ובעולם. אגודת הידידים פועלת בהובלת מיזמים ייחודיים שיש בהם את הפוטנציאל לחבר, לאחד ולהשפיע על כלל ישראל. כל הפרויקטים שאנו מובילים יוצאים לפועל בזכות שותפויות ותרומות של אנשי עסקים בכירים ופילנטרופים מהארץ ומהעולם, חברות עסקיות מובילות ואנשים פרטיים רבים בציבור הישראלי.

מדי יום מגיעים אלפי פצועות ופצועי צה"ל לארבעת בתי הלוחם של הארגון (חיפה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע), חלקם עם כלבי נחיה, חלקם על כסאות גלגלים, חלקם עם קביים, מרביתם נושאים צלקות פיזיות ונפשיות בעקבות הפציעה, ולמרות זאת יש הרבה אור ותקווה בכל הסיפור הזה. ההירתמות המשותפת לסייע לנכי צה"ל מאחדת ומשקפת את הפנים היפות של העם היהודי על כל גווניו לא רק בעיתות מלחמה אלא במשך כל השנה.

רוצים לתרום ולהיות חלק מהארגון? לחצו כאן למידע נוסף ותרומה

אגודת הידידים של ארגון נכי צה”ל פועלת לאורך השנה כולה לטובת פצועות ופצועי צה”ל מקדמת פרויקטים שיקומיים מגוונים ושמה לעצמה מטרה:

להעמיק את המודעות והמחויבות של הציבור הישראלי

ליצור שותפות אמיתית בין המגזר העסקי והציבורי לפצועי צה״ל

לגייס את המשאבים הנדרשים לשיקום פצועי צה”ל

להיות נדבך משמעותי ביוזמה והובלת מיזמי שיקום ייחודיים

לסייע לכל פצוע לחזור למעגל החיים

השותפים שלנו

מסמכי האגודה

שקיפות כספית

ניתן למצוא באתר את כל הנתונים הכספיים הנוגעים לפעילות הארגון, תקציבים, סעיף 46 א’, ניהול תקין, רישום כעמותה ועוד.