שיקום באמצעות תרפיה באומנות

אחת מאבני היסוד של הפעילות השיקומית עבור פצועי צה”ל המתקיימת בבתי הלוחם באה לידי ביטוי בפעילות ענפה בתחום היצירה והאמנות.

סדנאות יצירה בבתי הלוחם

למעלה מ 15 סוגים שונים של סדנאות אמנות ויצירה, החל מציור ורישום, דרך יצירה בעיסת נייר, פסיפס, צורפות, פיסול, אמנויות הזכוכית, צילום דיגיטלי, וידאו דוקומנטרי ועד צורפות מנייר ועוד.

את היצירות פרי יצירתם של חברי בית הלוחם מציגים בתערוכות מתחלפות בגלריות של בתי הלוחם.

היצירה האמנותית מאפשרת ביטוי והבעה רגשית ויש בה תהליך מרפא שמייצר חוויה של גדילה אישית.

אמנות חזותית

אמנות חזותית היא תחום נרחב של פעילויות אמנותיות, הכולל בתוכו ענפי אמנות רבים העוסקים בעיצוב ובמראה, ושתוצרתם נקלטת בעיקר על ידי חוש הראייה. באמנות החזותית נכללות גם פעילויות אחרות מתחום האמנות הפלסטית, שתוצרתן נקלטת על ידי חוש הראייה והמישוש יחד.

חלק מהאמנויות החזותיות בעלות ערך אסתטי בלבד כגון: ציור, רישום, תבליט, הדפס, צילום, איור, פיסול, גילוף ועוד וחלקן מטרתן לארגן עצמים שימושיים  – עיצוב וקישוט אובייקטים יומיומיים ושימושיים כגון: צורפות, תכשיטנות, מלאכות יד ועוד.

אומנויות הבמה

סוג של אמנות, בה האמן או האמנית משתמשים בפעולה, כמו תנועה או שימוש בקול, המהווה את היצירה האמנותית. אמנות הבמה כוללת תחום נרחב של פעילויות אמנות, הכולל בתוכו ענפים רבים העוסקים בהופעה של האמן בפני קהל: משחק, ריקוד, מוזיקה, זמרה, תיאטרון, ועוד.

רוצה לתרום הצטרפו אלינו ונלווה את האמנים בעשייה מרהיבה ומשקמת

נשמח לשמוע מכם