בראש אגודת הידידים עומד בהתנדבות האלוף (מיל’) אליעזר שקדי, לשעבר מפקד חיל האוויר ומנכ”ל חברת אל על ועמו בהנהלה נבחרת מגוונת של אנשים, ביניהם דמויות מובילות במדינה בתחום הכלכלה, העסקים, והחברה והתרבות.

פחות

אלוף (מיל׳) אליעזר שקדי

יו״ר אגודת הידידים של פצועי צה״ל

“נעשה הכל כדי לאפשר לפצועים לעלות על הדרך לה הם יותר מראויים, בנתיב של התמודדות עם אתגרים ויציאה מחושך לאור – משפחה, אהבה, ילדים, לימודים, עבודה ועשייה.”

פחות

רמי ברכה

מבכירי עולם היזמות וההייטק במדינת ישראל. פעיל במגוון עמותות ומסייע לקידום מיזמים פורצי דרך.

“נפצעתי במלחמת שלום הגליל כמפקד מחלקה ביחידת צנחנים. עברתי הליך שיקום ארוך ומוצלח ואני מעוניין לעזור לדור הצעיר לעבור תהליך דומה.”

פחות

עדי שטראוס

יו"ר חברת שטראוס אחזקות, בעלי מלון ריץ' קרלטון הרצליה.

“אני רוצה לאפשר לכל פצוע להאמין בעצמו באופן שיוכל להגיע לכל פסגה ולמציאת היעוד החדש שלו.”

פחות

גיא רשטיק

רואה חשבון ועורך דין, שותף ומנהל מחלקת מיסוי תאגידים בפירמת ראיית החשבון BDO, הנמנית על 5 פירמות ראיית החשבון הגדולות בישראל.

“יש לי הערכה רבה לפצועי צה״ל, על עברם והקרבתם למען המדינה, אך בעיקר לגבי ההתמודדות היומיומית שלהם עם ההווה והתקווה הרבה לעתיד. אני מעוניין להוביל יחד עם האגודה את פצועי צהל ליעדים חדשים ופסגות חדשות שטרם כבשו. “

פחות

אורה חיון

בעבר שליחת הסוכנות היהודית בניו ג'רסי. בהמשך ניהלה מרכזים קהילתיים בארץ ובעלת ניסיון רב שנים כמנהלת בית הלוחם ת"א. כיהנה כחברת הנהלה בהתאחדות לספורט נכים ויו"ר ועדת הנשים בהתאחדות.

“במשך שבעה עשרה שנה ניהלתי את בית הלוחם ,מקום שהיה בית לפצועי צה”ל. יחד הגשמנו חלומות וכבשנו פסגות. אני רואה זכות גדולה להיות חלק מהאגודה ולהמשיך ללוות את הפצועים”

פחות

אלוף (מיל’) עמוס ירון

לשעבר מנכ"ל משרד הביטחון, שימש יושב ראש חברת קו צינור אילת אשקלון ומשמש דירקטור חיצוני של השותפות המוגבלת דלק-קידוחים.

“אני סבור שלפצועי צה”ל מגיע יותר ממה שהמדינה מסוגלת לתת, פצועי צה”ל שילמו מחיר כל כך יקר שראוי שהחברה תתגייס לתרום ולחזק אותם ,וכן שמי שעומד להתגייס ידע שאם חלילה יקרה לו משהו, יש מי שידאג לו.”

פחות

ישראלה שטיר אינשטיין

נשיאה ובעלים , קבוצת י.י. שטיר בע"מ, סגנית נשיא איגוד לשכת המסחר.

“זכיתי, כבוד גדול עבורי להיות חלק מהנהלת אגודת הידידים של פצועי צה”ל ולתרום אפילו קצת עבור אלו שהקריבו את עצמם עבור כולנו.”

פחות

פיליס גוטליב

שותפה בכירה בחברת Flare Capital Partners ועובדת בשיתוף פעולה הדוק עם יזמי החברה. מייסדת ומנכ"לית חברת iMDsoft חברת טכנולוגיית מידע קלינית. בנוסף לפעילותה העסקית, הינה פילנתרופית פעילה חברתית ובעלת תפקידי הנהגה בארגונים שונים ללא כוונת רווח.

“במהלך מבצע ‘צוק איתן’ ביקרתי את הפצועים והמשפחות בבתי החולים, ההתרגשות ותחושת הערבות הדדית שלנו כישראלים מובילה אותי. הרצון להקל על כל פצוע ולפתוח לו הזדמנויות חדשות שיאפשרו לחזור לחיים פרודוקטיביים, היא הסיבה בגינה אני פועלת ללא לאות עבורם.”

פחות

אלון פוטרמן

מנכ"ל התכנית הלאומית תלמ"א. לשעבר יועצה הבכיר של שרת החינוך יולי תמיר,מנהל בהתנדבות את תכנית "שגרירי אל על",מכהן כשופט ב"מורה של המדינה", מרצה למנהיגות חינוכית בקורסי הפיקוד של המוסד וצה"ל, וחבר במספר הנהלות של ארגונים חברתיים מובילים.

“הצטרפתי לאגודה מתוך תחושת כבוד ואהבה לכל אלו ששירתו את המדינה, ומתוך רצון עז לוודא כי החברה הישראלית עושה הכל למענם ולמענן תמיד.”

פחות

ענת פרידמן

יועצת תקשורת ואסטרטגיה לגופים וחברות מובילות במשק.
בעבר משנה למנכ"ל ברן רהב תקשורת, דוברת משלחת ישראל לאו"ם ומשרדי ממשלה שונים.

“הצטרפתי מתוך תחושת הוקרה ורצון לתרום עבור אלו שתרמו והקריבו רבות לטובת הגנת מדינת ישראל. אם אוכל לסייע להם ולו במעט, זכיתי.”