חן שורץ

במהלך מבצע “צוק איתן”, מחבל ירה בטרמפיאדה בהר הצופים שלושה כדורים בחן שוורץ, לוחם שריון שהיה בדרכו להשיג אישור רפואי כדי להיכנס עם חבריו ליחידה לעזה, פצע אותו אנושות, וברח.
בריאיון ב”חמש עם רפי רשף” חן משחזר את רגעי האימה: “הייתי רק אני בטרמפיאדה, כשלפתע טפח לי מישהו על השכם 3 פעמים. הסתובבתי, הוא הסתכל לי בעיניים וירה בי 3 כדורים בבטן מטווח אפס”, מספר חן. “נשארתי לעמוד ולא איבדתי את ההכרה. הייתי בהלם. זה היה רגע מאוד מבלבל ומאוד מפחיד”.
כנגד כל הסיכויים, חייו של חן ניצלו. “לא יודע איך שרדתי ולא יודע גם אם הרופאים יודעים איך זה קרה”, אומר חן. “עברתי שני ניתוחי חירום מצילי חיים, קיבלתי 43 מנות דם ואני חייב את חיי לצוות הרפואי בהדסה הר הצופים”.
3 שנים אחרי האירוע, במהלכן עבר חן שיקום ארוך, הוא יצא למסע במטרה למצוא את המחבל שירה בו.
“נפגשתי עם השב”כ כמה פעמים, ניסינו לשחזר, אפילו בנינו קלסתרון”, מספר חן. “המחבל אמנם לבש חם צוואר שכיסה לו את הפנים עד האף, אבל את העיניים ואת חצי הפרצוף שראיתי – אני לא לעולם לא אשכח”.לשאלה למה עכשיו, 3 שנים אחרי האירוע, הוא יוצא למסע למצוא את המחבל, עונה חן: “במהלך השיקום האינטנסיבי שלי שמתי את האירוע בקופסא כדי להתרכז בשיקום. עכשיו, כשאני מיוצב פחות או יותר, אני חושב שהגיע הזמן להתעסק בזה”.
“אני רוצה צדק”, מסכם חן את הדבר שמניע אותו במסע למציאת המחבל. “יש לי טראומה, והיא משפיעה לא רק עליי, אלא גם על משפחתי, חברה שלי וחברים שלי. אני רוצה צדק לכולנו”. לשאלה האם הוא חושב שאיתור המחבל יקל עליו את כאבו, עונה חן: “אני מקווה שזה יקל עליי, אך אני לא יודע אם זה אכן יקרה”.