ליווי שנתי מקיף לנכי צה”ל צעירים

קהל ייחודי בקרב אוכלוסיית נכי צה”ל הינם הפצועים הצעירים בגילאי 20-45 אשר זקוקים לליווי שנתי מקיף על מנת לקבל הזדמנות לפגוש מחדש את יכולותיהם וחוזקותיהם, להגיע להישגים חדשים ובעיקר לחזור ולהאמין בעצמם.

תכנית אחים

תכנית שנתית להתקדמות בכל תחומי החיים ולחזרה למסלול חיים מיטבי למימוש הפוטנציאל האישי.

התכנית צמחה מתוך צורך אמיתי לסייע לנכי צה”ל צעירים שנמצאים בצומת דרכים בחייהם. התהליך השיקומי לרוב דורש תעצומות נפש גדולות ורצון עז לחזור לחיות חיים נורמטיביים ומטבע הדברים ישנם פצועים שלא מוצאים בתוכם את העוצמות הללו ועוצרים את תהליך הצמיחה במעגלי חייהם.

מטרת התכנית

לאפשר לנכי צה”ל לגדול ולהצליח באמצעות למידה ולווי של אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב.

תכנית אחים היא הזדמנות לכל אחד מהפצועים לקבל השראה וכלים מעשיים להתמודדות עם התקיעות והתקדמות צעד אחר צעד לקראת עשיה ממוקדת למימוש עצמי ולצמיחה. התכנית מכוונת לצמיחה אישית ובניית אופק תעסוקתי, תוך כדי רכישת כלים להתמודדות נכונה עם האתגרים שבדרך ומהווה הזדמנות יוצאת דופן לגלות את טביעות האצבע הייחודיות של כל אחד ואחת מהפצועים והפצועות, לפגוש מחדש את היכולות והחוזקות שלהם, לסמן יעדים ולרכוש כלים למימושם.

התכנית בנויה מארבעה חלקים:

החלק הראשון מתחיל בגיבוש ב”מסע ישראלי” בהיכרות ובסמינר פתיחה. מסע ישראלי בן יומיים הינו מסע זהות ברחבי הארץ, בין אתרי טבע, היסטוריה, זיכרון ומורשת המוביל להתבוננות פנימה אל הנדבכים המרכזיים בזהות האישית והישראלית. לאחר יומיים “במסע ישראלי” מתכנסים לסמינר פתיחה.

החלק השני ממשיך לתכנית אימון וליווי למימוש הפוטנציאל האישי מפגשים שבועיים שמטרתם לאפשר  צמיחה והצלחה באמצעות למידה של כלים שימושיים ומודלים מהמרחב האימוני תוך כדי  לווי של אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום האימון והמנטורינג בישראל. התכנית מיועדת להאיץ תהליכי התפתחות של כל אחד מנכי צה”ל המשתתפים בתכנית, שילוב של תהליך אישי יחד עם תהליך קבוצתי שיאפשר לכל אחד להיות חלק מקהילה לומדת, לקבל שיקוף והשראה מחבריו לתכנית ולהיות מחויב לתהליך במלואו.

משך התכנית- 22 מפגשים שבועיים, בהם נעסוק בלמידה והתפתתחות לצמיחה אישית ובניית אופק תעסוקתי, תוך כדי רכישת כלים להתמודדות נכונה עם האתגרים שבדרך.

צוות המנחים המקצועי בונה בהדרגה תכנית אישית הכוללת חזון אישי והצבת יעדים, מסדנאות ומפגשים מעוררי השראה עם דמויות משפיעות במשק ובחברה הישראלית תוך שילוב של העברת ידע ופרקטיקה. התכנית תתמקד בקידום תחומי החיים השונים: מערכות יחסים, זוגיות, כסף, קריירה, לימודים, קבלת החלטות, התפתחות אישית מתמשכת, סביבה מקדמת, גילוי וחיזוק החוזקות האישיות.

בחלק השלישי יוצאים כולם יחד לטיול אתגרי – טיול תרמילאים אתגרי, שיאו הוא טיפוס לאחד מרכסי ההרים הגבוהים. את המסע ילווה צוות של אנשי מקצוע שידאג לשקף לתמוך ולהקנות כלים להתמודדות עם הקשיים הפיזיים והמנטאליים הצפים על פני השטח במהלך הטיול. ההתמודדות והעמידה באתגרים מסייעים לפגוש את החוזקות ולקבל החלטות משנות חיים בהמשך הדרך.

*הטיול יתקיים רק באם תהיה אפשרות בהתאם להנחיות ומצב הקורונה בארץ ובעולם.

המשך התפתחות וצמיחה אישית ב”קהילת הבוגרים” – מפגשים שבועיים במרחב אימוני ליישום הכלים והעמקת הלמידה במודלים ובתהליכים שהתרחשו לאורך מפגשי הקורס.

את התכנית מובילה נבחרת בכירה בתחום האימון בישראל. בראשם גלית פילוסוף –מאמנת מהבכירות בארץ ומנטורית מובילה להמראה כלכלית. מייסדת ומנהלת המותג פילוסוף – ממריאים לגבהים’.

היא מלווה את הקבוצה באופן צמוד עד להצלחה במימוש היעדים שהציבו לעצמם, דרך סיוע בבניית תמונת עתיד חיובית וחתירה לכוון הגשמת החלומות.

התכנית בנויה ממפגשים קבוצתיים בבית הלוחם תל אביב, בהם צוות מנחים מקצועי בונה בהדרגה תכנית אישית הכוללת חזון אישי והצבת יעדים ומסדנאות ומפגשים מעוררי השראה עם דמויות משפיעות במשק ובחברה הישראלית תוך שילוב של העברת ידע ופרקטיקה.

רוצה לתרום הצטרפו אלינו ותתנו יד להמשך שיקומם של פצועי צה״ל צעירים!

נשמח לשמוע מכם